My-library.info
Все категории

Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія

На электронном книжном портале my-library.info можно читать бесплатно книги онлайн без регистрации, в том числе Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія. Жанр: Самосовершенствование год 2004. В онлайн доступе вы получите полную версию книги с кратким содержанием для ознакомления, сможете читать аннотацию к книге (предисловие), увидеть рецензии тех, кто произведение уже прочитал и их экспертное мнение о прочитанном.
Кроме того, в библиотеке онлайн my-library.info вы найдете много новинок, которые заслуживают вашего внимания.

Название:
Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості
Дата добавления:
1 декабрь 2023
Количество просмотров:
38
Читать онлайн
Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія

Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія краткое содержание

Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія - описание и краткое содержание, автор Кемерон Джулія, читайте бесплатно онлайн на сайте электронной библиотеки My-Library.Info

Якщо ви перебуваєте у творчій кризі, не бачите, куди рухатися далі та як реалізувати свій творчий потенціал, ця книжка допоможе подолати внутрішні та зовнішні перешкоди та відкрити у собі митця. «Шлях митця» Джулії Кемерон — це практичний курс, розрахований на 12 тижнів щоденних занять, що допоможе митцю-початківцю, а ним може стати кожен, розгледіти і розбудити в собі нові, несподівані таланти, приспані скептицизмом, насмішками, некомпетентною критикою та різними комплексами.

Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості читать онлайн бесплатно

Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - читать книгу онлайн бесплатно, автор Кемерон Джулія

Наповнюючи криницю, думайте про магію, думайте про задоволення і радість. Не ставтеся до цього як до обов’язку. Не робіть те, що вам варто було б робити: відмовтеся від виконання таких собі «духовних присідань», наприклад, читання нудного, але рекомендованого важливого тексту. Робіть те, що вас інтригує, вивчайте те, що цікавить саме вас. Найважливішим складником цього процесу є загадка, а не майстерність.

Саме загадка затягує нас, веде за собою, заманює. (Відчуття обов’язку — навпаки — робить нас одерев’янілими, байдужими і нечулими). Наповнюючи криницю, прислухайтеся до внутрішнього відчуття загадковості, а не до почуття обов’язку, нібито вам необхідно дізнатися про щось більше. Загадка може бути дуже простою: що я побачу, якщо поїду дорогою, якою майже ніколи не їжджу? Зміна маршруту розчиняє нас у теперішньому. Ми знову зосереджуємося на видимому, візуальному світі. Прозріння призводить до розуміння.

Загадка може бути навіть ще простішою: що я відчую, коли запалю ці ароматичні палички? Запах — дорога до яскравих асоціацій і зцілення, але ним часто нехтують. Запах Різдва у будь-який день року, аромат свіжоспеченого хліба чи домашнього супу можуть підживити вашого голодного внутрішнього митця.

Деякі звуки заколисують нас. Інші — бадьорять. Десять хвилин хорошої музики можуть бути надзвичайно ефективною медитацією. П’ять хвилин танцювання босоніж під барабанну музику може збадьорити і підживити нашого внутрішнього митця.

Зовсім необов’язково наповнювати криницю постійно чимось новим. Навіть звичне куховарство може стати в нагоді. Коли ми чистимо і нарізаємо овочі, ми робимо те саме і зі своїми думками. Пам’ятайте, мистецтво — результат діяльності образного мислення, яке стимулюється за допомогою ритму і рими, а не за допомогою аргументів. Почистити морквину, зняти шкірку з яблука — це підживлює не лише наш організм, а й нашу уяву.

Будь-яка рутинна монотонна дія також допомагає поповнити криницю. Письменникам часто доводилося чути безліч сумних розповідей про сестер Бронте і бідну Джейн Остін, які були змушені приховувати своє письмо, криючись за шиттям. Невеличкий експеримент із шиттям може виявити новий аспект такого способу проведення часу. Шиття, за визначенням — заняття рутинне і монотонне, водночас і заспокоює, і підохочує вашого внутрішнього митця. Стібок за стібком — так можна вигаптувати цілий сюжет. Для творчих людей шиття часто буває надзвичайно плідним заняттям.

«Чому у мене з’являються найкращі ідеї саме тоді, коли я приймаю душ?» — одного разу роздратовано запитав Ейнштейн. Дослідження мозку показують, що за приймання душу відповідає образне мислення.

Приймання душу, плавання, тертя мочалкою, гоління, керування автомобілем — і безліч інших дій — все це рутинні монотонні заняття, які можуть змінити наше мислення з логічного на образне. Рішення складної творчої проблеми може виникнути з пінки в умивальнику, коли ви миєте посуд, чи з’явитися на трасі у ту мить, коли ви виконуєте складний маневр.

Дослідіть, що з цього найбільше підходить саме для вас, і використовуйте це собі на користь. Багато творчих людей переконалися, що дуже зручно тримати під рукою записник чи диктофон, коли вони керували автомобілем. Стівен Спілберг стверджує, що найкращі його ідеї спадали йому на гадку, коли він їхав за кермом. І це невипадково. Маневруючи у потоці машин, він занурювався у потік образів, які постійно наближалися і змінювалися. Образи оживляють творче мислення. Вони наповнюють криницю.

Для цього наповнення дуже важлива зосередженість. Ми повинні використовувати свій життєвий досвід, а не ігнорувати його. Дехто змушує себе читати, щоб не звертати уваги на зовнішній світ. У переповненому людьми (і цікавими деталями) вагоні ми зосереджуємося винятково на читанні газети, не звертаючи жодної уваги на образи і звуки довкола нас, а саме ними ми і могли б поповнити свою криницю.

Для повного відновлення потрібно визнати, що ви зайшли у глухий кут у своїй творчості, і вибратися з нього. Найбільш перевірений спосіб це зробити — наповнити криницю.

Мистецтво — гра уяви на полі часу. Дозвольте собі взяти участь у грі.

***

Спробуйте знайти когось більш норовливого і впертішого, аніж трирічні бешкетники. Нас у такому віці неможливо було вразити лише словами. Як і корінні жителі Міссурі, малюк вимагає видовища. Щоб зацікавити дитину, ми повинні спокусити її красивими картинками і приємними відчуттями — наприклад, смачною вечерею чи танцями. До своєї Глибинної Сутності можна дістатися лише так.

Старгок, теолог

Ніхто по-справжньому не помічає квітку — вона така маленька, що для того, аби її роздивитися, потрібен час, а в нас немає часу. І щоб навчитися дивитися — також потрібен час, як і потрібен час, щоб мати друзів.

Джорджія О'Кіфф

Як бачите, уява потребує байдикування — довгої, непродуктивної, щасливої бездіяльності, ледарювання і ловіння ґав.

Бренда Уеланд

Справжня загадка світу — у видимому, а не у невидимому.

Оскар Вайлд

Усередині тебе живе митець, про існування якого ти навіть не здогадуєшся… Якнайшвидше скажи «так», якщо знаєш, якщо знав про це ще з часів створення Всесвіту

Джалал Ад-Дін Румі
Творчий контракт

Коли я викладаю курс «Шлях митця», то вимагаю, щоб кожен студент уклав контракт сам із собою, пообіцявши виконувати всю передбачену курсом роботу. Можете зробити собі такий подарунок? Якщо так, то висловіть це за допомогою маленької церемонії. Придбайте гарний записник для ведення ранкових сторінок; заздалегідь домовтеся з нянею, яка могла б доглянути дітей, поки ви ходитимете на творчі побачення. Тепер перечитайте контракт. Відкоригуйте його, якщо хочете, а потім підпишіть і поставте дату. Повертайтеся до нього, коли ви потребуватимете підтримки, щоб продовжувати роботу.

КОНТРАКТ

Я,___________________, усвідомлюю, що на мене чекають інтенсивні керовані зустрічі зі своїм творчим началом. Я обіцяю сумлінно виконувати завдання цього 12-тижневого курсу. Я,______________, обіцяю щотижня читати необхідний розділ, щодня писати ранкові сторінки, щотижня ходити на творчі побачення і виконувати завдання кожного тижня.

Я,____________________, також усвідомлюю, що завдяки цьому курсу я зіткнуся з певними проблемами і емоціями, з якими мені потрібно буде впоратися. Я,______________, обіцяю піклуватися про себе: достатньо спати, дотримуватися здорового харчування, займатися фізичними вправами і потурати собі протягом усього курсу.

________ _______

(підпис) (дата)

Тиждень 1. Відновлюємо відчуття безпеки

Цей тиждень закладе підґрунтя для вашого творчого відновлення. Можливо, ви відчуватимете водночас піднесення і недовіру, оптимізм і скептицизм. Ці есе, завдання і вправи скеровані на те, щоб ви зміцнили власне відчуття безпеки, яке, зі свого боку, допоможе вам позбутися страху і краще пізнати творчу сторону своєї особистості.

Митці-тіні

Одна з наших найважливіших творчих потреб — потреба у підтримці. На жаль, її не так легко задовольнити. За ідеальних умов, нас має плекати і підтримувати спочатку сім’я, а потім численні друзі, вчителі і доброзичливці, кількість яких постійно зростатиме. Ті, хто лише розпочинає свій творчий шлях, особливо хочуть і потребують похвали не лише за досягнення і успіхи, але й за спроби і докладені зусилля. На жаль, багато митців так і не отримують цієї надзвичайно важливої ранньої підтримки. Зрештою, вони і не здогадуються, що можуть творити.


Кемерон Джулія читать все книги автора по порядку

Кемерон Джулія - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки My-Library.Info.


Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості отзывы

Отзывы читателей о книге Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості, автор: Кемерон Джулія. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.

Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*
Подтвердите что вы не робот:*
Все материалы на сайте размещаются его пользователями.
Администратор сайта не несёт ответственности за действия пользователей сайта..
Вы можете направить вашу жалобу на почту librarybook.ru@gmail.com или заполнить форму обратной связи.