My-library.info
Все категории

Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія

На электронном книжном портале my-library.info можно читать бесплатно книги онлайн без регистрации, в том числе Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія. Жанр: Самосовершенствование год 2004. В онлайн доступе вы получите полную версию книги с кратким содержанием для ознакомления, сможете читать аннотацию к книге (предисловие), увидеть рецензии тех, кто произведение уже прочитал и их экспертное мнение о прочитанном.
Кроме того, в библиотеке онлайн my-library.info вы найдете много новинок, которые заслуживают вашего внимания.

Название:
Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості
Дата добавления:
1 декабрь 2023
Количество просмотров:
29
Читать онлайн
Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія

Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія краткое содержание

Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - Кемерон Джулія - описание и краткое содержание, автор Кемерон Джулія, читайте бесплатно онлайн на сайте электронной библиотеки My-Library.Info

Якщо ви перебуваєте у творчій кризі, не бачите, куди рухатися далі та як реалізувати свій творчий потенціал, ця книжка допоможе подолати внутрішні та зовнішні перешкоди та відкрити у собі митця. «Шлях митця» Джулії Кемерон — це практичний курс, розрахований на 12 тижнів щоденних занять, що допоможе митцю-початківцю, а ним може стати кожен, розгледіти і розбудити в собі нові, несподівані таланти, приспані скептицизмом, насмішками, некомпетентною критикою та різними комплексами.

Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості читать онлайн бесплатно

Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості - читать книгу онлайн бесплатно, автор Кемерон Джулія

Коли ми відкинемо більшість безпідставних деструктивних стереотипів, породжених нашою культурою, то все одно можемо помітити, що вперто тримаємося за негативні твердження, нав’язані нам сім’єю, вчителями і друзями.

Вони не такі очевидні, проте не менш руйнівні, якщо не розпізнати і не викорінити їх. Саме цим ми і повинні зайнятися.

Негативні переконання — це лише переконання, а не факти. Земля ніколи не була пласкої форми, проте всі були у цьому переконані. Ви не станете дурними, ненормальними, егоїстичними, претензійними чи сміховинними тільки тому, що будете так безпідставно про себе думати.

Ви просто налякані. Негативні переконання лише підсилюють ваш страх. Запам’ятайте: негативні переконання — особисті і породжені культурою — завжди ціляться у ваше найвразливіше місце. Вони атакують ваше відчуття власної сексуальності, привабливості і освіченості — будь-яке слабке місце, за яке вони можуть схопитися.

Ось перелік деяких негативних переконань разом з їхніми позитивними альтернативами-відповідниками:

Негативні переконання

Усі митці:

— пияки;

— божевільні;

— бідні як церковні миші;

— безвідповідальні;

— самітники;

— мають безладні статеві зв'язки;

— приречені, нещасні;

— мають природжений, а не набутий талант.

Позитивні альтернативи

Митці бувають:

— тверезі;

— розсудливі;

— платоспроможні;

— відповідальні;

— товариські;

— вірні;

— спасенні;

— щасливі;

— з віднайденим і відновленим талантом.

Наприклад, у свідомості жінки-художниці той стереотип, що «всі митці мають безладні статеві зв’язки», може набрати особистішої форми: «Якщо я займатимусь мистецтвом, жоден чоловік мене не полюбить. Усі творчі люди або висвячуються у целібаті, або стають геями чи лесбійками». Це твердження, почуте від матері чи вчительки і не осмислене юною художницею, може звести її на манівці і таким чином загнати у творчу безвихідь.

За схожим принципом молодий письменник може вирішити, що «всі письменники-чоловіки або геї, або імпотенти». Таке твердження, почуте від учителя чи вичитане у надмірній кількості мудрих книжок про Фіцджеральда чи Гемінґвея, знову ж таки може завести творчу людину у глухий кут. Бо ж кому хочеться мати сексуальну дисфункцію?

Митець-гей може інтерпретувати такі стереотипи по-своєму: «Лише мистецтво гетеросексуалів вважається прийнятним, то задля чого мені узагалі творити, якщо доведеться приховувати свою сексуальну орієнтацію чи відразу здійснити „камінг-аут“ незалежно від того, хочеться мені цього чи ні?»

Якщо дослідити глибинну суть цих численних негативних тверджень, усі вони мають один спільний корінь — переконання у тому, що ми повинні жертвувати однією заповітною мрією заради іншої. Іншими словами, якщо вам здається, що бути митцем — це для вас надто приваблива перспектива, щоб бути правдою, ви самі ставите цій мрії таку ціну, яку ви ніколи не зможете заплатити. І опиняєтеся у глухому куті.

Більшість творчих людей керуються неусвідомленим «або-або», яке стоїть між ними і їхньою творчістю. Для того, щоб вийти із глухого кута, ми повинні знайти власні «або-або»: «Я можу бути або щасливим у особистому житті, або митцем». «Я можу або заробляти багато грошей, або бути митцем». Проте можливо водночас і займатися творчістю, і бути щасливим у романтичних стосунках. Так само можливо непогано заробляти і займатися мистецтвом.

Сила, яка змушує вас залишатися у глухому куті, не хоче, щоб ви це знали. Її план нападу — залякати вас якимось ірраціональним жахливим фіналом, про який вам навіть соромно говорити вголос. Ви усвідомлюєте, що не варто відкладати літературу чи живопис через якийсь безглуздий страх, але власне тому, що цей страх безглуздий, ви не говорите про нього і він не випускає вас з-під свого контролю.

Таким чином твердження «Ви навіть писати без помилок не вмієте» не втрачає своєї переконливості навіть попри існування безлічі комп’ютерних програм перевірки правопису. Ви ж знаєте, що перейматися правописом — це так по-дурному, тому і не говорите про це вголос. І саме тому залишаєтеся у глухому куті і не можете знайти виходу. (До речі, страх наробити граматичних помилок — дуже поширена причина творчого заціпеніння).

Протягом цього тижня ми виявимо і проаналізуємо суть ваших негативних переконань за допомогою вправ на логічне і образне мислення. Вони можуть видатися вам банальними і малоефективними. Але ми зазначали, що таке ставлення — це результат внутрішнього опору. Якщо невисловлені негативні переконання — це і є ваш внутрішній ворог, то для боротьби з ним потрібна ефективна зброя. Принаймні випробуйте її, перш ніж випустити з рук.

***

Я не вірю, що цей таємничий Всесвіт крутиться на осі страждань; безсумнівно, дивна краса цього світу повинна коренитися зі щирої радості.

Луїза Боґан
Ваш внутрішній союзник: позитивна зброя

Перебуваючи у глухому куті у своїй творчості, ми часто всідаємося на трибуну і критикуємо тих, хто грає на полі. «Не такий він і талановитий», — говоримо ми про популярного митця. Може виявитися, що ми маємо рацію. Дуже часто саме сміливість, а не талант ставлять митця у центр уваги. Оскільки самі ми перебуваємо у стані творчого заціпеніння, то маємо схильність ставитися до цих самовпевнених монополістів загальної уваги вороже. Ймовірно, ми визнаємо, що причиною успіху є істинна геніальність, проте якщо перед нами лише геній самореклами, наше обурення переливатиметься через край. Тут йдеться не лише про заздрість. Це прийом зволікання, який втримує нас у глухому куті. Ми виголошуємо собі та іншим жертвам цілі промови: «У мене це вийшло б навіть краще, якби тільки…».

У вас це вийшло б навіть краще, якби тільки ви дозволили собі спробувати!

Позитивні твердження допоможуть вам дозволити собі спробувати. Позитивне твердження — це висловлення позитивного переконання. У нас неабияк добре виходить вести негативний внутрішній діалог, тому якщо ми хоча б трішки навчимося вести позитивний внутрішній діалог, то помітимо суттєві зміни.

Позитивні твердження допомагають відновити почуття безпеки і надії. Коли ми тільки почнемо з ними працювати, вони можуть видатися безглуздими. Банальними. Вони нас осоромлюватимуть. Цікаво, правда? Ми можемо з легкістю і без відчуття сорому ганити себе негативними переконаннями: «Я недостатньо талановитий (талановита) /недостатньо розумний (розумна) /недостатньо оригінальний (оригінальна) / недостатньо молодий (молода)…». Проте, як багатьом добре відомо, сказати собі щось приємне зовсім не так просто. Спочатку ви взагалі почуватиметеся не у своїй тарілці. Проговоріть ці твердження собі і перевірте, чи не видадуться вони вам безнадійно слізливими: «Я заслуговую на любов». «Я заслуговую на гідну платню». «Я вартий повноцінного творчого життя». «Я геніальний успішний митець». «Я маю безліч талантів». «Я упевнений у собі майстер своєї справи».


Кемерон Джулія читать все книги автора по порядку

Кемерон Джулія - все книги автора в одном месте читать по порядку полные версии на сайте онлайн библиотеки My-Library.Info.


Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості отзывы

Отзывы читателей о книге Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості, автор: Кемерон Джулія. Читайте комментарии и мнения людей о произведении.

Прокомментировать
Подтвердите что вы не робот:*
Подтвердите что вы не робот:*
Все материалы на сайте размещаются его пользователями.
Администратор сайта не несёт ответственности за действия пользователей сайта..
Вы можете направить вашу жалобу на почту librarybook.ru@gmail.com или заполнить форму обратной связи.